اینستاگرام این روزها مهم‌ ترین رسانه میان تمام فضاهای مجازی است. محیطی با کاربری عمومی و البته کمترین محدودیت نسبت به مدیاهای دیگر. فضایی که افزایش فالوور در آن می‌ تواند به کسب و کارتان رونق فراوانی بدهد.

قابلیت گذاشتن کامنت از ابتدا در اینستاگرام وجود داشت. اما شاید کاربری ترجیح بدهد کسی زیر پستش کامنت نگذارد یا کلمات خاص مثل عبارات خشن یا توهین‌ آمیز در بین کامنت‌ های پست به چشم نخورند. خوب است بدانید در اینستاگرام می‌ توانید قسمت کامنت را برای یک پست ببندید یا حتی تنظیماتی روی کامنت‌ هایی که برایتان گذاشته می‌ شود اعمال کنید که کامنت های حاوی کلمات خاصی که از قبل مشخصشان کرده‌ اید، فیلتر شوند و ارسال کامنت جدید بسته شود.

در ادامه با آموزش بستن کامنت اینستاگرام در پست‌ های عادی و igtv  و همچنین فیلتر کامنت ها برای فالوورها همراه شما خواهیم بود. همچنین در صورت نیاز به خرید فالوور به صفه اصلی سایت ما مراجعه کنید.

آموزش بستن کامنت اینستاگرام در پست‌ های عادی

برای بستن کامنت یک پست در اینستاگرام، می‌ توان هم موقع گذاشتن پست اقدام کرد و هم بعد از آن.

هنگام گذاشتن پست در اینستاگرام، بعد از انتخاب عکس یا ویدیوی مورد نظر و اعمال تغییرات مربوط به فیلتر رنگ و ادیت نور و… به قسمت مربوط به نوشتن کپشن، تگ و لوکیشن می‌ رسید. در این مرحله ابتدا گزینه Advanced Settings را لمس کرده و برای بستن کامنت، گزینه Turn Off Commenting را فعال کنید. سپس پست را به اشتراک بگذارید.

بستن کامنت اینستاگرام در پست‌ های قدیمی هم امکان‌ پذیر است. به طوری که با خاموش کردن کامنت، کامنت‌ های قبلی دیگر نشان داده نمی‌ شوند و پس از آن نیز نمی‌ توان زیر پست مورد نظر کامنتی درج کرد. البته کامنت‌ های قبلی با روشن کردن مجدد قابلیت کامنت‌ گذاری، دوباره نمایش داده می‌ شوند.

برای بستن کامنت در یک پست قدیمی، کافیست علامت سه نقطه در بالای پست را لمس کرده و از بین گزینه‌های نمایش داده‌ شده، گزینه Turn off commenting را لمس کنید.

آموزش بستن کامنت اینستاگرام در ویدیوهای igtv

امکان بستن کامنت در ویدیوهای مربوط به igtv هنگام پست کردن آن‌ ها وجود ندارد. اما بعد از پست کردن ویدیوی مذکور، وارد قسمت کامنت ها شده و علامت سه نقطه مربوط به تنظیمات را لمس و گزینه Turn Off Commenting را فعال کنید.

در همین قسمت امکان فیلتر کردن کلمات نیز فراهم است. گزینه Choose words to hide را لمس کرده و آیتم Hide offensive comments را فعال کنید. با این کار، از درج مجدد کامنت‌هایی که قبلا به عنوان کامنت هرز ریپورت شده‌اند، زیر پست های شما جلوگیری می‌شود. علاوه بر این، می‌ توانید گزینه Manual filter را نیز فعال کرده و در قسمت  کلماتی را که قصد فیلتر کردنشان را دارید تایپ کنید تا کامنت‌ های حاوی این کلمات نیز فیلتر شوند. باید کلمات یا عبارات را با کاما , از هم جدا کنید.

در این قسمت، یک گزینه نهایی هم وجود دارد با عنوان Filter most reported words. با فعال کردن این گزینه، کامنت‌ هایی که کلماتی را داشته باشند که شما قبلا پست ها، استوری‌ ها و کلا محتواهای اینستاگرام مرتبط با آن‌ها را ریپورت کرده‌ اید نیز فیلتر می‌ شوند.

این تنظیمات در قسمت Setting > Privacy > Comments نیز در دسترس هستند.

سخن پایانی

در این مقاله با آموزش بستن کامنت اینستاگرام آشنا شدیم. با انتها رسیدن این مطلب ، شما کاربران عزیز می توانید برای مشاهده و خواندن بیشتر مقالات در این زمینه به صفحه مقالات مراجعه کنید و اطلاعات خود در مورد اینستاگرام را بالا ببرید.